Blog

Tr├ípia v├ís alergick├ę reakcie? Na konci tunela ─Źak├í slne─Źn├Ż vitam├şn D

Alergick├ę ochorenia, najm├Ą astma, alergick├í rinit├şda, atopick├í dermatit├şda ─Źi potravinov├í alergia postihuj├║ pribli┼żne 20% svetovej popul├ície. Predstavuj├║ obrovsk├║ z├í┼ąa┼ż pre jednotlivcov, ich rodiny a spolo─Źnos┼ą. V ─Źl├ínku v├ím pribl├ş┼żime problematiku alergi├ş, ich v├Żvoj a progn├│zy do bud├║cna. Taktie┼ż sa dozviete, pre─Źo je vitam├şn D d├┤le┼żit├Ż doplnok pri zvl├ídan├ş alergick├Żch prejavov.

Rozpustn├Ż film, tablety alebo kvapky? Ktor├Ż vitam├şn D je najlep┼í├ş a pre─Źo?

Vitam├şn D je pre telo ve─żmi u┼żito─Źn├Ż a na trhu v├Ż┼żivov├Żch doplnkov vitam├şnu D si tak m├íte skuto─Źne z ─Źoho vybera┼ą. Rozpustn├ę filmy, n├ípoje i tablety a kapsule. Pre─Źo je k dispoz├şcii to─żko foriem, ako sa od seba l├ş┼íia a ktor├Ż vitam├şn D je najlep┼í├ş? Ak ste u┼ż niekedy polo┼żili t├║to ot├ízku, dnes v├ím na ┼łu sk├║sime da┼ą odpovede.

Myslite na svoje du┼íevn├ę zdravie: V hlavnej ├║lohe vitam├şn D

D┼ła 20. marca si ka┼żdoro─Źne pripom├şname Medzin├írodn├Ż de┼ł ┼í┼ąastia a 10. okt├│bra zas Svetov├Ż de┼ł du┼íevn├ęho zdravia. Na soci├ílnych sie┼ąach v tomto obdob├ş v┼żdy n├íjdete mno┼żstvo odpor├║─Źan├ş, ako sa sta┼ą ┼í┼ąastnej┼í├şmi. Dopria┼ą chutn├║ ve─Źeru alebo obed, urobi┼ą kraj┼í├ş de┼ł nezn├ímemu alebo naopak str├ívi┼ą de┼ł s niek├Żm koho m├íte radi, po─Ź├║va┼ą ob─ż├║ben├║ hudbu, dopria┼ą si ─Źerstv├Ż vzduch a slnko. Ale ─Źo robi┼ą, ak je slne─Źn├Żch l├║─Źov m├ílo a vy sa nec├ştite dobre? Jednou z mo┼żnost├ş je siahnu┼ą po v├Ż┼żivov├Żch doplnkoch s vitam├şnom D.

Tr├ípi v├ís jarn├í ├║nava? Skvel├ę tipy, ako s ┼łou (ne)bojova┼ą

Dlh┼íie denn├ę svetlo vn├şmame pozit├şvne, paradoxne n├í┼í organizmus na┼ł reaguje ├║navou. Pr├ş─Źinou je prestavba horm├│nov v tele, ktor├ę sa tak s touto zmenou vyrovn├ívaj├║. Pr├íve tie maj├║ za n├ísledok zn├ímu jarn├║ ├║navu, pocity ospalosti a pokles energie. Ako sa pusti┼ą do boja s jarnou ├║navou?

Vitam├şny na kosti a k─║by obsahuj├║ aj ryby ─Źi vaj├ş─Źka: tipy pre zdrav├Ż ve─żkono─Źn├Ż st├┤l

Pripravujete pravidelne na Ve─żk├║ noc r├┤zne poch├║┼ąky, hlavn├ę chody ─Źi ┼íal├íty? Prestrite tento rok st├┤l, ktor├Ż bude bohat├Ż na vitam├şn D3 a okrem chu┼ąov├Żch poh├írikov pote┼í├ş aj va┼íe k─║by. In┼ípirujte sa na┼íimi tipmi na chutn├ę a zdrav├ę jedl├í z ─żahko dostupn├Żch surov├şn.

Vitam├şn D3 a posilnenie imunity: S ktor├Żmi ─Ćal┼í├şmi vitam├şnmi a l├ítkami ju vieme zlep┼íi┼ą?

Niektor├ę vitam├şny sa vz├íjomne dop─║┼łaj├║ a zvy┼íuj├║ svoj ├║─Źinok v organizme. In├ę, naopak, by ste spolo─Źne u┼ż├şva┼ą nemali. Ktor├ę to s├║?

Zv├Ż┼íte svoju fyzick├║ v├Żkonnos┼ą: Vitam├şn D ako d├┤le┼żit├Ż v├Ż┼żivov├Ż doplnok pre ┼íportovcov

Ak sa pravidelne fyzicky nam├íhate alebo ┼íportujete, va┼íe svalstvo a kosti dost├ívaj├║ zabra┼ą viac ako u ostatn├Żch ─żud├ş. D├┤le┼żit├í je pre ne regener├ícia, posilnenie a schopnos┼ą r├Żchlo sa zotavi┼ą v pr├şpade ├║razu. Pod─ża najnov┼í├şch v├Żskumov v├ím v tom v├Żznamne pom├┤┼że vitam├şn D.

Naj─Źastej┼íie pr├şznaky osteopor├│zy: zistite, ─Źi m├íte na ┼łu n├íbeh

Osteopor├│za, zn├íma aj ako choroba riedkych kost├ş, postihuje najm├Ą star┼í├şch ─żud├ş, n├íchyln├í je na ┼łu v┼íak aj mlad┼íia gener├ícia ─Źi ┼żeny po menopauze. Ako m├┤┼żete proti osteopor├│ze ├║─Źinne bojova┼ą?

Chr├şpkov├í sez├│na v plnom pr├║de: Tipy, ako ju zvl├ídnu┼ą

Chorobnos┼ą je v zimnom obdob├ş vysok├í, a to nielen u det├ş. Do─Źasne sa zatv├íraj├║ desiatky ┼ík├┤l a ┼ík├┤lok a hoci v├Żskyt ochoren├ş na chv├ş─żu klesne cez viano─Źn├ę pr├ízdniny, po ich konci, ke─Ć sa deti vr├ítia sp├Ą┼ą do kolekt├şvov, sa vracaj├║ aj choroby. Ako m├┤┼żete seba i svoje ratolesti ubr├íni┼ą pred chr├şpkou a vytvori┼ą si imunitu? Pripravili sme pre v├ís ─Źl├ínok s d├┤le┼żit├Żmi inform├íciami, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu v boji s chr├şpkou.

Here─Źka Gabika Marcinkov├í si dob├şja energiu pr├ícou, pohybom i vitam├şnmi

Gabika Marcinkov├í je zn├íma predov┼íetk├Żm ako here─Źka, ale nie je tajomstvom, ┼że sa akt├şvne venovala behu a db├í na svoju ┼żivotospr├ívu. Rola matky v┼íak aj jej, ako ka┼żdej ┼żene, priniesla nov├ę v├Żzvy. V rozhovore sme sa porozpr├ívali aj o tom, ako sa jej dar├ş dob├şja┼ą energiu v tomto kr├ísnom, ale ─Źasovo n├íro─Źnom obdob├ş.

Kosti starn├║ spolu s nami. Je vitam├şn D ─Źarovn├Żm vitam├şnom na kosti a k─║by?

Zamysleli ste sa niekedy nad takou samozrejmos┼ąou ako s├║ ─żudsk├ę kosti? Nie s├║ len ne┼żiv├Żmi vecami, s ktor├Żmi zomrieme tak, ako sme sa narodili. Vyv├şjaj├║ sa, starn├║ a tie┼ż s nami pre┼ż├şvaj├║ na┼íe turbulentn├ę obdobia. Spomal├ş vitam├şn D ich starnutie?

Vitam├şn D- D├┤le┼żit├Ż vitam├şn pre ┼żeny v menopauze

Vitam├şn D je d├┤le┼żit├Żm spojencom pre zdravie ┼żien najm├Ą po─Źas menopauzy. M├í mnoho d├┤le┼żit├Żch biologick├Żch funkci├ş, napr├şklad prispieva k spr├ívnemu fungovaniu imunitn├ęho syst├ęmu a je tie┼ż zapojen├Ż do mechanizmov, ktor├ę podporuj├║ vstreb├ívanie v├ípnika. Ten je jedn├Żm z hlavn├Żch stavebn├Żch kame┼łov kost├ş.